ETİL ALKOL ve METANOL ÜRETİCİLERİNİN / İTHALATÇILARININ DİKKATİNE

Başkanlığımız görev alanında faaliyet gösteren firmalardan ilgili mevzuatı doğrultusunda tahsil edilmekte olan tutarların, 5 Eylül 2017 tarihinden itibaren Ziraat Bankası şube vezneleri veya internet şubesi vasıtasıyla (herhangi bir masraf ödenmeksizin) Başkanlığımıza ait “TOB-Tütün ve Alkol D.Bşk. (M.TAPDK) Kurumsal Tahsilat Hesabı”na yatırılması gerekmektedir.

Ziraat Bankası internet şubesi üzerinde ödemeler İŞLEM YAP > OGS / HGS & DİĞER ÖDEMELER > DİĞER KURUMLAR > TOB-TÜTÜN ve ALKOL D.BŞK. (M.TAPDK) YENİ SATIŞ BELGESİ ve DİĞER TAHSİLATLAR seçenekleri ile ulaşılan sayfadan yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası internet şubesi vasıtasıyla ödeme yapacak firmaların, diğer alanları doldurduktan sonra “Açıklama” alanına (en fazla 50 karakter olmak üzere) öncelikle faaliyet gösterdikleri sektöre ilişkin iki basamaklı harften oluşan sektör kodunu ve ardından da açıklama bilgisini girmeleri gerekmektedir.

Sektör kodları;

Etil Alkol/Metanol için sektör kodu: EM olarak belirlenmiştir.

Ziraat Bankası Şube vezneleri vasıtasıyla ödeme yapılacak ise, ödemeye ilişkin açıklama bilgisinin yukarıdaki formata uygun olarak girilmesi” konusunda banka görevlisinin bilgilendirilmesi önem arz etmektedir./p>

Kurumsal hesaba EFT ya da havale yoluyla transfer yapılabilmesi mümkün bulunmadığından, ödemelerin şube veznelerinden veya Ziraat Bankası İnternet Şubesi üzerinden gerçekleştirilmesi zorunludur.

İlgililere duyurulur.

          5 EYLÜL 2017 TARİHİNDEN İTİBAREN TOB-TÜTÜN ve ALKOL D.BŞK. (M.TAPDK) KURUMSAL TAHSİLAT HESABI ARACILIĞIYLA TAHSİL EDİLECEK OLAN BEDELLER (Etil Alkol ve Metanol)

Etil alkol ve metanol sektöründe faaliyet gösteren firmalardan tahsil edilmekte olan;

* Tesis kurma uygunluk belgesi bedeli, (Açıklama İçin: EM- Tesis kurma uygunluk belgesi bedeli)
* Üretim ve faaliyet uygunluk belgesi bedeli, (Açıklama İçin: EM- Üretim ve faaliyet uygunluk belgesi bedeli)
* Proje tadilatı izin bedeli, (Açıklama İçin: EM- Proje tadilatı izin bedeli)
* Dağıtım uygunluk belgesi bedeli, (Açıklama İçin: EM- Dağıtım uygunluk belgesi bedeli)
* Dağıtım uygunluk belgesi yenileme bedeli, (Açıklama İçin: EM- Dağıtım uygunluk belgesi yenileme bedeli)
* Hizmet bedeli, (Açıklama İçin: EM- Hizmet bedeli)

Unvanı/Tel için ÖRNEK : ABCD Kimya Kozmetik Ağaç San. A.Ş. – 0312 123 45 67

       SİSTEMDEN ÇIKTI ALAMIYORSANIZ:
İnternet explorerda Araçlar->Açılır Pencere Engelleyicisi->Açılır Pencere Engelleyicisi Ayarlarına tıklayınız.
İzin verilecek web sitesi adresine *.tarimorman.gov.tr yazıp ekleye tıklayın. Bildirim listesinden çıktı al ' a tıkladığınızda çıktı alabilirsiniz.

       [DİKKAT! HİZMET BEDELLERİNİN TAHSİLATINA İLİŞKİN KURUMUMUZLA İLGİLİ BANKA ARASINDA 06.06.2003 VE 17.10.2007 TARİHLİ PROTOKOLLER GEREĞİNCE HAVALE ÜCRETİ ALINMAMASI GEREKMEKTEDİR.]